Newsy rynkowe

Kongres Bankowości Korporacyjnej

Opublikowano: 23 grudnia 2015 o 10:03

O perspektywach rozwoju rynku obligacji w Polsce rozmawiali uczestnicy Kongresu Bankowości Korporacyjnej w Warszawie. Wśród nich był Wojciech Chlebowski, ekspert Niezależnego Domu Maklerskiego.

W warszawskim Centrum Giełdowym została w grudniu zorganizowana pierwsza edycja Kongresu Bankowości Korporacyjnej (Corporate Banking Congress).

Kongres Bankowości Korporacyjnej
Wojciech Chlebowski, NDM SA. Fot. Ryszard Waniek/NDM SA

- Rozpoczęliśmy to przedsięwzięcie w nadziei, że będziemy je kontynuować w najbliższych latach – powiedział cytowany przez GPW Media prof. Leszek Pawłowicz, ekonomista z Gdańskiej Akademii Bankowej i jednocześnie wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, który odpowiada za organizację corocznego Europejskiego Kongresu Finansowego.
Wśród uczestników warszawskiego kongresu znaleźli się przedstawiciele biznesu, w tym menedżerowie sektora bankowego odpowiedzialni za rynek obligacji korporacyjnych. Rozmawiali nie tylko o perspektywach rozwoju rynku obligacji korporacyjnych w Polsce, ale także o tym, jakie skutki dla polskiej gospodarki może przynieść wprowadzenie w życie rządowej propozycji opodatkowania instytucji finansowych.

„Celem Kongresu jest stworzenie trwałego miejsca międzynarodowej debaty oraz proponowania konstruktywnych rozwiązań wobec wyzwań w obszarze finansowania rozwoju biznesu na rynku krajowym i międzynarodowym. W wyniku debat odbywających się podczas Kongresu formułowane będą rekomendacje, z których najważniejsze zostaną włączone do zbioru Rekomendacji Europejskiego Kongresu Finansowego” – czytamy na stronie internetowej, poświęconej kongresowi.