Newsy rynkowe

Emisja obligacji BEST. Spółka rusza po 40 milionów złotych

Opublikowano: 4 lutego 2016 o 07:46

Około 40 milionów złotych chce pozyskać od drobnych inwestorów spółka BEST, działająca na rynku wierzytelności. Firma promuje tych klientów, którzy nie będą zwlekali z zapisami na jej obligacje.

Od czwartku (4 lutego) do środy (17 lutego) drobni inwestorzy mogą składać zapisy na obligacje spółki windykacyjnej BEST. Są one przyjmowane w DM mBanku oraz DM PKO BP.

Spółka ruszyła właśnie z ofertą obligacji 4-letnich, serii L2. Papiery będą oprocentowane według zmiennej stawki obliczanej według stawki WIBOR3M powiększonej o 3,8 punktu procentowego marży. Odsetki będą wypłacane inwestorom co trzy miesiące. BEST przewiduje również, że obligacje zadebiutują na rynku Catalyst 18 marca.

To już czwarta emisja skierowana do inwestorów detalicznych. Firma zaproponowała im papiery o wartości nominalnej 100 złotych za sztukę. W sumie jest ich 400 tysięcy, co oznacza, że całkowita wartość emisji może sięgnąć 40 milionów złotych.

Co jednak ciekawe, spółka zdecydowała się również kusić inwestorów promocją obligacji. Krótko mówiąc, kto zapisze się wcześniej, ten zapłaci mniej. I tak za każdą obligację kupioną 4 lutego inwestor zapłaci nie 100 złotych a 23 grosze mniej. Z każdym kolejnym dniem ta promocja będzie zmniejszać się o 1 grosz.

- Zgodnie z naszą strategią, sukcesywnie zwiększamy skalę działalności, inwestując w portfele wierzytelności zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio – na rynku wtórnym. W tym roku także zamierzamy być aktywnym graczem na rynku obrotu wierzytelnościami. Dlatego ruszamy z nową ofertą obligacji w ramach realizowanego od 2014 roku publicznego programu emisji obligacji – powiedział Krzysztof Borusowski, prezes BEST, cytowany w informacji przekazanej przez spółkę.