Newsy rynkowe

Emisja obligacji spółki Kruk. Redukcja przekroczyła 80 procent

Opublikowano: 25 marca 2016 o 11:36

Aż o 81 procent zostały zredukowane zlecenia w zapisach na obligacje emitowane przez spółkę Kruk, działającą na rynku wierzytelności. Zapisy złożyło 979 inwestorów.

Jak poinformowała spółka, w ostatniej ofercie obligacji inwestorzy złożyli zapisy na łączną kwotę 336 milionów złotych, podczas gdy spółka miała do przydziału papiery o wartości 65 milionów złotych. Oznacza to konieczność redukcji zapisów o 81 procent.

W ostatniej ofercie Kruk zaproponował inwestorom obligacje pięcioletnie o oprocentowaniu na poziomie WIBOR3M powiększonym o 3,15 punktu procentowego marży.

- Zakończona emisja obligacji była jedną z największych, na rynku polskim, kierowaną do inwestorów indywidualnych. Tym zmartwionym wysokim poziomem redukcji przekazuję, że będziemy konsekwentnie rozwijać to ważne dla nas źródło finansowania. Mamy nowy prospekt emisyjny, który daje nam możliwość emisji kolejnych 235 milionów złotych do lutego 2017 roku – powiedział Piotr Krupa, prezes Kruka, cytowany w informacji przekazanej przez spółkę.

Do dzisiaj spółka wyemitowała niezabezpieczone obligacje o wartości nominalnej ponad 1,36 miliarda złotych, z czego około 540 milionów złotych zostało już wykupione zgodnie z harmonogramem. Obecnie na rynku Catalyst notowanych jest 14 serii obligacji Kruka.