Newsy rynkowe

Miraculum: obligacje na przejęcia

Opublikowano: 22 września 2011 o 12:44

Producent kosmetyków, Miraculum, planuje wyemitowanie obligacji o łącznej wartości nominalnej do 35 mln zł. Będą to instrumenty dłużne zamienne na akcje, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie spółki zwołane na dzień 20 października.

Obligacje zostaną wyemitowane w seriach w drodze jednej lub większej liczby emisji. Termin ich wykupu zostanie ustalony każdorazowo przez zarząd Miraculum w warunkach emisji, przy czym nie może on przypadać później niż na dzień 30.06.2015 r.

Miraculum zapowiedziało strategię rozwoju, w której istotną rolę odgrywają przejęcia. Na ten cel chce przeznaczyć 13,5 mln zł. Monika Nowakowska, prezes producenta kosmetyków, ujawnia że spółka chciałaby sfinalizować przejęcia jeszcze w tym roku. Celem akwizycji jest uzupełnienie oferty o wyroby kosmetyczne, których nie ma w swoim portfolio. W pierwszej kolejności mają to być artykuły do makijażu oraz szampony. Miraculum liczy na przejęcie całych spółek lub znaków towarowych.
Pozostałe środki, które mają być pozyskane z emisji obligacji mają zostać przeznaczone na refinansowanie zadłużenia (15,5 mln zł) oraz zasilenie kapitału obrotowego (6 mln zł).