Newsy rynkowe

Admiral Boats rozpoczął zapisy na obligacje

Opublikowano: 10 października 2011 o 10:01

Producent i dystrybutor łodzi rekreacyjnych i sportowych z NewConnect, Admiral Boats, rozpoczął publiczną ofertę obligacji. Zapisy potrwają do 18 października. Wartość emisji wyniesie do 10 mln zł. Do końca roku planowane jest wprowadzenie obligacji na Catalyst. Zapisy na obligacje prowadzi NWAI Dom Maklerski.

To już druga emisja obligacji przeprowadzana przez spółkę. Z pierwszej Admiral Boats pozyskał 5 mln zł. Spółka wyemituje do 10 tys. obligacji serii B o wartości nominalnej 1000 zł. Minimalna kwota zapisu wynosi 225 tys. zł. Obligacje spółki mają dwuletni termin wykupu. Oferta jest skierowana do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych.

Środki z emisji obligacji zostaną przeznaczone na działania związane z przygotowaniem projektów i wdrożeniem do produkcji 23 nowych modeli łodzi, stworzeniem pierwszego własnego salonu sprzedaży w Holandii, zwiększeniem zapasów magazynowych oraz na działania promocyjne za granicą mające na celu pozyskanie nowych odbiorców.

„Kapitał od inwestorów pozwoli nam umocnić pozycję na rynkach, na których jesteśmy obecni, oraz umożliwi dalszą ekspansję zagraniczną. W Europie Zachodniej jest duże zapotrzebowanie na łodzie rekreacyjne i sportowe. Obecnie eksportujemy nasze produkty do Holandii, Niemiec, Norwegii, Szwecji, Belgii i Wielkiej Brytanii. W 2012 roku planujemy wejście na rynki Europy południowej, np. do Chorwacji i Francji” – mówi Andrzej Bartoszewicz, Prezes Zarządu Admiral Boats.

Od stycznia do końca sierpnia 2011 roku spółka zrealizowała przychody na poziomie 11,726 mln zł, zysk operacyjny wyniósł 969 tys. zł, natomiast zysk netto uplasował się na poziomie 583 tys. zł. Do końca września 2011 roku Admiral Boats S.A. sprzedał 795 sztuk łodzi, a według wstępnych szacunków prognoza sprzedaży łodzi do końca 2011 roku to około 1100 sztuk.