Newsy rynkowe

e-Kancelaria: obligacje na finansowanie wzrostu biznesu

Opublikowano: 17 października 2011 o 14:56

Zarząd firmy wierzytelnościowej e-Kancelaria chciałby pozyskać dodatkowe fundusze na rozwój poprzez emisję papierów dłużnych. Pod uwagę brane są obligacje o wartości nie większej niż 10 mln zł.

„Aktualnie przygotowujemy się do znaczącej emisji obligacji korporacyjnych. Spółka posiada stabilne zaplecze finansowe. Środki pozyskane z emisji obligacji przeznaczymy na kapitał obrotowy, który poprzez stosowne inwestycje umożliwi znaczne powiększenie udziału firmy w rynku zakupów wierzytelności” – informuje prezes spółki Mariusz Pawłowski.

e-Kancelaria konsekwentnie realizuje założoną strategię rozwoju. Środki pozyskane z rynku kapitałowego przeznacza na inwestycje w portfele wierzytelności, rozbudowę infrastruktury teleinformatycznej oraz rozwój działalności. Tylko w tym roku do spółki trafiły do obsługi windykacyjnej sprawy (inkaso i własne) o łącznej wartości nominalnej sięgającej prawie 700 mln zł – to o 190% więcej niż w całym ubiegłym roku. Tylko w przeciągu ostatnich 9 miesięcy e-Kancelaria objęła ok. 16% udziału w rynku zakupów wierzytelności telekomunikacyjnych, które trafiły do sprzedaży w bieżącym roku. W ocenie firmy, efektywność serwisowania napływających do spółki wierzytelności podnosi niedawno otwarte centrum operacyjne w Bielawie.

Firma planuje również przejście na rynek główny GPW z obecnego parkietu notowań – alternatywnego rynku NewConnect.