Newsy rynkowe

GPW dała zielone światło obligacjom Polsportu

Opublikowano: 20 października 2011 o 14:57

Obligacje Polsport Group mają zielone światło od zarządu warszawskiej giełdy na wejście do notowań na rynku Catalyst. Do obrotu na alternatywnym rynku zatwierdzono 1280 obligacji serii A.

Wartość nominalna jednego instrumentu spółki to 1 tys. zł. Więcej szczegółów emisji nie podano. Tymczasem, jak podają serwisy inwestorskie, ciekawostką jest że emitowane obligacje spółki zabezpieczone są poręczeniem przez Dom Inwestycyjny Taurus. Poręczenie obejmuje zobowiązania z tytułu emitowanych obligacji mogących powstać w przyszłości z tytułu niewykonania świadczeń wynikających z tytułu emisji obligacji, a w szczególności z tytułu ich wykupu i wypłaty odsetek. Jednocześnie Dom Inwestycyjny Taurus pełni funkcję Autoryzowanego Doradcy spółki.
Polsport Group jest jedną ze starszych firm z branży rowerowej w Polsce. Jak podano na stronie internetowej, spółka posiada centrum dystrybucji i obsługi sprzedaży hurtowej. Dysponuje pełnym asortymentem rowerowym zarówno ze średniej półki jak i z najwyższej.

Firma podaje również, że w sezonie 2012 uruchamia sieć sklepów rowerowych pod marką ORBEA iRowery.pl i tym samym kontynuuje ogólnoświatową politykę ORBEI tworzenia sklepów firmowych ORBEA. Wprowadza ponadto na polski rynek kilka nowych marek: PEDROS – producent smarów, olejów i profesjonalnego wyposażenia serwisów rowerowych, SERFAS – największy producent akcesoriów rowerowych w USA, w którego ofercie znajdują się, między innymi, rękawiczki, pompki, oświetlenie, liczniki, zapięcia i klocki hamulcowe. Kolejna nowa marka to BULB, szwajcarski producent najlepszych bidonów.