Newsy rynkowe

Gant ponownie sięgnie po finansowanie obligacjami

Opublikowano: 7 listopada 2011 o 15:22

Firma deweloperska Gant zapowiada kolejne emisje obligacji na refinansowanie zobowiązań oraz finansowanie nowych projektów. Wiceprezes spółki Andrzej Szornak nie wyklucza, że spółka wyemituje nową transzę jeszcze w bieżącym roku.

Na koniec września 2011 spółka miała 696,3 mln zł długu przy 683,7 mln zł kapitałów własnych. „Szacujemy, że w wariancie nie uwzględniającym nowych projektów dług na koniec przyszłego roku spadnie do 290 mln zł, dzięki wpływom z przekazywania mieszkań, szczególnie w warszawskim projekcie Sokołowska, gdzie kredyt to ok. 200 mln zł, a oczekiwane wpływy gotówkowe to ok. 300 mln zł. Chcemy jednak walczyć o klientów i rynek, czyli realizować nowe inwestycje i w takim wariancie dług może zmaleć do ok. 480 mln zł” – dodał wiceprezes Ganta.

Z jego słów wynika, że z ok. 480 mln zł szacowanego długu na koniec 2012, kwota ok. 180 mln zł to byłyby zobowiązania na nowe projekty z kredytów i kolejnych emisji obligacji. „Obligacje to sprawdzony sposób na finansowanie i nie wykluczam, że nawet jeszcze w tym roku możemy sięgnąć po środki z emisji tego typu instrumentów” – dodał wiceprezes. Według planów spółki przyszłe projekty mieszkaniowe, które mają ruszyć w 2012 roku to nowe inwestycje oraz kolejne etapy dotychczasowych w Polanicy, Poznaniu, Warszawie (2), Racławicach (2) oraz Wrocławiu (5).