Newsy rynkowe

MCI może pojawić się na Catalyst

Opublikowano: 21 listopada 2011 o 22:06

MCI Management, fundusz private equity (PE) notowany na warszawskiej giełdzie, prowadzi rozmowy w sprawie przeprowadzenia emisji obligacji na rynku Catalyst, wynika z wypowiedzi prezesa funduszu Tomasza Czechowicza.

„Dysponujemy licznymi kanałami fundraisingowymi, od środków publicznych z KFK, PARP, przez dług, inwestorów instytucjonalnych, certyfikatów private banking po obligacje na Catalyst. Rozmawiamy o tej ostatniej opcji i widzę, że możemy mieć lepsze koszty emisji takich instrumentów niż niektóre kraje UE” – powiedział Czechowicz podczas prezentacji organizowanej przez SII.

Dodał, że w przyszłym roku fundusz szykuje się do dużej transakcji na ponad 200 mln zł. Ocenia, że MCI dysponuje płynnością przekraczającą 180 mln zł, z czego 100 mln zł wyłożyłby sam fundusz, a przynajmniej 80 mln zł stanowiłby „zewnętrzny commitment”.

„Chcemy przeprowadzić dużą transakcję w przyszłym roku, ale w scenariuszu kiedy rynek się ustabilizuje, a ceny na rynku private equity dostosują się do wycen z GPW, przy jednoczesnym wzroście podaży projektów akwizycyjnych” – dodał Czechowicz.