Newsy rynkowe

PHR chce 5 mln zł z obligacji

Opublikowano: 25 listopada 2011 o 08:25

Polski Holding Rekrutacyjny planuje emisję 5 000 obligacji po 1 000 zł każda o łącznej wartości 5 mln zł. Zostaną one wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst. Dzięki pozyskanym środkom, notowana na NewConnect spółka mająca na celu konsolidację polskiej branży HR, nabędzie kolejne spółki, rozbuduje dział finansowy oraz wesprze przepływy finansowe obecnych spółek portfelowych.

„W dobie kryzysu emisja obligacji przez przedsiębiorstwa jest jednym z najlepszych sposobów pozyskania kapitału, zarówno na bieżącą działalność, jak i dalszy rozwój. Dlatego też zdecydowaliśmy się na ten krok. Z pozyskanych z emisji środków zamierzamy obsłużyć proces nabycia większościowych udziałów w dwóch kolejnych spółkach oraz sfinansować bieżącą działalność w ramach opracowanej polityki po-akwizycyjnej, jaką jest m.in. system kontrolingu spółek portfelowych. Uważamy, że doskonała znajomość rynku oraz wysoki poziom kompetencji kadry zarządzającej, zapewnią efektywne wykorzystanie powierzonego nam kapitału” – mówi Bartosz Kaczmarczyk, prezes Polskiego Holdingu Rekrutacyjnego.

Polski Holding Rekrutacyjny pod koniec 2010 roku z sukcesem zadebiutował na NewConnect i zapewnił sobie wiarygodność wśród inwestorów. Zdobyty kapitał Spółka efektywnie inwestowała, zwiększając liczbę spółek portfelowych oraz pomnażając ich zyski. Obecnie Holding jest podmiotem dominującym w Grupie Kapitałowej i posiada większościowe udziały w sześciu spółkach: ITC International-Polski HR Sp. z o.o., ITC Polska- Polski HR Sp. z o.o., Horeca Service- Polski HR sp. z o.o., Polski HR Support Centre Sp. z o.o.; Alter Interim sp. z o.o. oraz Alter FM Group sp. z o.o. W przeciągu kolejnych tygodni zostaną zakończone akwizycje: Polski HR Suport Centre bis sp. z o.o. oraz A-trybut Optymalizacja Zatrudnienia sp. z o.o., których udziały zostały już zakupione przez podmioty pośredniczące. Przedmiotem działalności spółek portfelowych Polskiego Holdingu Rekrutacyjny S.A. jest świadczenie usług pracy tymczasowej, outsourcingu usług, leasingu pracowniczego, pośrednictwa pracy oraz doradztwa personalnego.

Przeprowadzona przez Spółkę analiza rynku pracy i agencji zatrudnienia w Polsce wykazała duże rozdrobnienie oraz wysokie zróżnicowanie regionalne pod względem liczby działających podmiotów. Dlatego też Polski Holding Rekrutacyjny opracował strategię rozwoju, która zakłada konsolidację rynku i zdobycie w przeciągu kilku lat przewagi konkurencyjnej pozwalającej Grupie Kapitałowej konkurować z największymi podmiotami w branży.

Opracowany przez Polski Holding Rekrutacyjny model biznesowy zakłada obejmowanie udziałów w kolejnych spółkach portfelowych. W zamian właściciele nabywanych spółek, tytułem wynagrodzenia za swoje udziały lub akcje, otrzymują akcje Emitenta lub też transakcje są opłacane w formie gotówkowej. Strategia ta jest wzorowana na modelu biznesowym spółki Empresaria Group Plc zrzeszającej agencje pracy tymczasowej i stałej oraz firmy doradztwa personalnego, która z sukcesem działa w Wielkiej Brytanii.