Newsy rynkowe

Widok Energia emituje kolejną transzę obligacji

Opublikowano: 16 grudnia 2011 o 15:43

Spółka z branży energii odnawialnej notowana na NewConnect, Widok Energia, przeprowadza emisję obligacji na 4 mln zł, związaną z planami inwestycyjnymi (głównie wykup spółki rolniczej i realizacja mikrozakładów). „W przyszłym roku, w zależności oczywiście od koniunktury na rynku finansowym będziemy przymierzać się do kolejnych emisji” – powiedział członek rady nadzorczej spółki Marek Raniszewski.

Spółka finalizuje przejęcie spółki Abaropol, która ma łącznie 1 tys. ha ziemi (obecnie jest w trakcie wykupu pierwszych 500 ha w oparciu o preferencyjny kredyt z Agencji Nieruchomości Rolnych). Ponadto firma ma również wstępną umowę nabycia gospodarstwa na 300 ha, gdzie będzie uprawiać sadzonki mikantusa – rośliny, z której pozyskuje słomę.

W 2012 roku emitent chce realizować plan inwestycyjny wart 60 mln zł. „W przyszłym roku chcemy realizować elektrociepłownię na biomasę o wartości 25 mln zł, dwie mikroelektrociepłownie kogeneracyjne na łącznie 20 mln zł, a kolejne 15 mln zł chcemy przeznaczyć na zakładanie plantacji. Mamy już funkcjonujący z pełną wydajnością zakład granulacji, co daje nam stabilny cash flow, dlatego spodziewam się zakończenia 2011 roku niewielkim, ale zyskiem netto i planujemy przedstawić prognozy na 2012″ – powiedział Raniszewski. Dotychczas grupa wyemitowała sześć serii obligacji na łącznie ok. 10 mln zł.