Newsy rynkowe

Marka planuje emisję i debiut na Catalyst

Opublikowano: 18 stycznia 2012 o 11:52

Notowana na NewConnect firma pożyczkowa Marka zdecydowała o pozyskaniu środków finansowych na dalszy rozwój działalności. Spółka z Białegostoku wyemituje obligacje korporacyjne o wartości do 15 mln zł i wprowadzi je do obrotu na Catalyst.

18 stycznia 2012 roku Rada Nadzorcza spółki Marka wyraziła zgodę na emisję obligacji serii A. Pozyskany w ten sposób kapitał ma pomóc w dalszym rozwoju terytorialnym Spółki. Marka zamierza pozyskać do 15 mln zł, które zostaną przeznaczone na uruchomienie nowych biur sprzedaży w kolejnych miastach Polski: Gdańsku, Toruniu, Łodzi i Krakowie oraz dokapitalizowanie wszystkich placówek. Tym samym Spółka będzie funkcjonować w większości regionów kraju. Do tej pory Marka systematycznie umacniała swoją pozycję na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Marka S.A. realizując strategię ekspansji regionalnej zwiększa również liczbę pracowników. Obecnie ze Spółką współpracuje ponad 300 przedstawicieli handlowych i w najbliższym czasie ich liczba ma znacząco wzrosnąć.

„Zgoda Rady Nadzorczej na emisję obligacji jest kolejnym ważnym krokiem w historii naszej Spółki. Dzięki pozyskanym środkom chcemy utrzymać wysoką dynamikę rozwoju z ostatnich latach oraz objąć zasięgiem swojej działalności teren całego kraju.” – powiedział Krzysztof Jaszczuk, Prezes Zarządu Marka.

Firma pożyczkowa z Białegostoku specjalizuje się w szybkich i niewysokich pożyczkach gotówkowych na konto i dostarczanych do domu.