Newsy rynkowe

Spółki ECI-Skarbiec mogą emitować obligacje

Opublikowano: 13 kwietnia 2012 o 12:21

Spółki portfelowe ECI-Skarbiec Real Estate FIZ Aktywów Niepublicznych mogą emitować obligacje w celu pozyskania finansowania na realizację komercyjnych projektów deweloperskich, powiedział prezes Europejskiego Centrum Inwestycyjnego (ECI) Jakub Sagan.

Fundusz dysponuje obecnie ok. 150 tys. m.kw. powierzchni komercyjnej w tym takich projektach w Warszawie jak NewCity w pobliżu Galerii Mokotów, hala targowo – wystawiennicza Marsa Park i parki logistyczne Annopol i Anlogistyk. Wartość aktywów brutto funduszu sięga ok. 800 mln zł.

„Mamy już sprecyzowane projekty na które wykorzystamy środki z obligacji na ponad 45 mln zł. Kupiliśmy już 2 ha nieruchomości w pobliżu New City” – dodał prezes ECI.

W dniu dzisiejszym na Catalyst zadebiutowały obligacje serii A o wartości ok. 21 mln zł, kolejna seria obligacji serii B już trakcie rejestracji w KDPW. ECI-Skarbiec RE FIZAN zabezpieczył emisję obligacji certyfikatami inwestycyjnymi funduszu o wartości dwukrotności emisji. Prezes ECI stwierdził, że fundusz planuje kolejne duże projekty i nie wyklucza wręcz sięgnięcia po finansowanie na rynku głównym GPW.