Newsy rynkowe

LST Capital idzie po 4 mln zł

Opublikowano: 28 maja 2012 o 11:31

Giełdowa spółka inwestycyjna LST Capital chce przeprowadzić ofertę do 4 tys. obligacji serii A do wartości 4 mln zł. Według informacji spółki okres inwestycji to 2 lata z sześciomiesięcznym kuponem. Oprocentowanie ma przekraczać 11%. Planowana emisja ma mieć charakter prywatny i ma być skierowana do max. 99 podmiotów. Obligacje mają być zabezpieczone hipoteką.

LST Capital jest funduszem Venture Capital i zajmuje się inwestowaniem w innowacyjne technologicznie projekty. Spółka realizuje i rozwija inwestycje w oparciu o model Klastra Technologicznego, w skład którego wchodzą spółki: Baltic Ceramics, LZMO, Industry Technologies, Arkadia oraz Sunshine Garden. Inwestycjami w obszarze e-commerce są: IN POINT, notowany na rynku NewConnect oraz LOCITECH.

Wartość portfela LST Capital na koniec 2011 roku to 48,5 mln zł, z czego 40,9 mln zł to kluczowe inwestycje Funduszu. Pozostałe aktywa non-core stanowiły 15,6% wartości całego portfela i będą wykorzystane do finansowania rozwoju kluczowych projektów w kolejnych kwartałach. Zysk netto spółki za 2011 wyniósł 10,25 mln zł.