Newsy rynkowe

Capital Park uplasował obligacje na 100 mln zł

Opublikowano: 11 lipca 2012 o 13:16

Grupa Capital Park, jedna z czołowych firm inwestycyjnych działających na rynku nieruchomości w Polsce, z sukcesem uplasowała publiczną emisję 1 mln obligacji o wartości 100 mln zł. Spółka przeznaczy co najmniej 60 proc. tej kwoty na finansowanie inwestycji Eurocentrum Office Complex, natomiast pozostałe środki na finansowanie innych projektów z portfolio Grupy.

Inwestorzy zgłosili popyt znacząco przewyższający liczbę oferowanych obligacji.

Bardzo nas cieszy sukces emisji obligacji Capital Park, który w naszym przekonaniu świadczy o docenieniu przez inwestorów dobrej kondycji naszej firmy oraz bardzo dobrego portfolio projektowego. Pozyskaliśmy z emisji 100 mln zł, które w większości przeznaczymy na finansowanie Eurocentrum Office Complex – jednego z największych powstających obecnie w Polsce zrównoważonych, ekologicznych biurowców, przyjaznych zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Etap prac przygotowawczych jest już zamknięty, rozpoczęła się główna faza budowy, która zgodnie z naszymi planami zakończy się w drugim kwartale 2014 r. Pierwsze umowy najmu w tym biurowcu zostały już podpisane – powiedział Jan Motz, Prezes Zarządu Capital Park.

Termin wykupu obligacji to 9 lipca 2015 roku. Oprocentowanie wynosiło WIBOR6M + 5%. Capital Park planuje wprowadzenie obligacji na rynek Catalyst. Oferującym obligacje był Noble Securities.

Inwestorzy docenili zarówno bardzo dobry projekt, jakim jest biurowiec Eurocentrum Office Complex, jak i solidny model biznesowy Capital Park. Działamy jako deweloper ale przede wszystkim jako firma inwestycyjna, nabywając nieruchomości różnego typu, ale zawsze z potencjałem wzrostu wartości. Mamy stabilną sytuację finansową oraz bardzo dobry i zdrowy portfel projektów. Wszystkie te czynniki sprawiły, że popyt na nasze obligacje przewyższył wartość środków które planowaliśmy pozyskać z emisji – powiedział Michał Koślacz, Członek Zarządu Capital Park.