Newsy rynkowe

Redan: seria A wejdzie na Catalyst 17 września

Opublikowano: 14 września 2012 o 07:27

W dniu 17 września na rynku Catalyst zadebiutuje 60 tys. obligacji serii A giełdowej firmy Redan, właściciela marek odzieżowych Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontowej Textilmarket. Spółka otrzymała właśnie zielone światło od zarządu GPW.

Do obrotu wprowadzone zostaną papiery o jednostkowej wartości nominalnej 100 zł. Emisja obejmowała obligacje niezabezpieczone z dniem wykupu przypadającym 2 stycznia 2013 r. Oprocentowanie bazuje na WIBOR 6M plus marża.
Według spółki emisje obligacji dają możliwość pozyskania środków na dalszy rozwój, m.in. inwestycję w sieć sprzedaży – modernizację placówek i nowe sklepy, finansowanie zwiększanych zapasów towarów oraz inwestycje infrastrukturalne, głównie w zakresie IT.

Tymczasem w sierpniu firma dokonała przydziału 8 501 niezabezpieczonych obligacji zwykłych na okaziciela serii C o wartości nominalnej 1 000 zł o łącznej wartości 8,5 mln zł o dwuletnim terminie wykupu. Oferta została zrealizowana w trybie oferty prywatnej i stanowi kontynuację strategii finansowania Grupy przyjętej na początku roku. Termin wykupu obligacji przypada za 2 lata na dzień 23 sierpnia 2014 r. Spółka również będzie ubiegać się o wprowadzenie tej serii do obrotu na rynku Catalyst.