Newsy rynkowe

PCC Rokita rozpoczął ofertę publiczną

Opublikowano: 17 września 2012 o 13:27

Spółka chemiczna PCC Rokita rozpoczęła publiczną ofertę obligacji serii AA, z której chce pozyskać 25 mln zł.
W ramach oferty publicznej obligacji serii AA inwestorzy będą mogli objąć do 250.000 obligacji, każda o wartości nominalnej 100 zł. Obligacje będą oprocentowane w stałej wysokości 9% rocznie, a odsetki będą wypłacane co kwartał. Obligacje serii AA są dwuletnie i zostaną wykupione przez spółkę 3 października 2014 roku. Po zakończeniu emisji spółka planuje wprowadzić obligacje do obrotu na rynku Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych. Zapisy odbywają się w dniach 17-28 września 2012 r.

W czerwcu 2012 roku PCC Rokita opublikowała prospekt emisyjny, na podstawie którego zamierza prowadzić program emisji obligacji o łącznej wartości do 200 mln zł. Pozyskane środki będą wspierały rozwój firmy, która w ramach strategii rozwoju na lata 2012-2014 planuje istotne inwestycje.

W 2011 roku spółka przeprowadziła pierwszą publiczną ofertę obligacji. Jak podkreślają jej przedstawiciele, wówczas spotkała się ona z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów – chętnych było ponad dwukrotnie więcej niż obligacji.
PCC Rokita jest największym w Europie Środkowej i jedynym w Polsce producentem polioli polieterowych, stosowanych w przemyśle meblarskim, samochodowym, budowlanym i innych.