Newsy rynkowe

PCC Rokita m zielone światło na debiut

Opublikowano: 19 października 2012 o 11:58

Inwestorzy, którzy niedawno zapisali się na obligacji serii AA firmy chemicznej PCC Rokita, nie musieli czekać długo na decyzję GPW o wprowadzeniu papierów na Catalyst. Zarząd giełdy dał zielone światło i wszystko wskazuje że debiut powinien nastąpić jeszcze w październiku.

PCC Rokita to producent szerokiej gamy produktów chemicznych, w tym m.in., jedyny w Polsce oraz największy w Europie Środkowo-Wschodniej wytwórca polioli specjalistycznych do produkcji pianek elastycznych. Spółka pozyskała ze sprzedaży obligacji 25 mln zł. W ramach oferty publicznej sprzedanych zostało 250.000 dwuletnich obligacji serii AA, każda o wartości nominalnej 100 zł. Obligacje są oprocentowane w wysokości 9% w skali rocznej, a odsetki będą wypłacane kwartalnie.

Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita, zapowiadał wcześniej, że firma kontynuuje strategię wzrostu. Dotychczasowe inwestycje, które w ostatnich pięciu latach wyniosły niemal 600 mln zł, przełożyły się zarówno na wzrost przychodów, też jak i na poprawę zysków.
W czerwcu 2012 roku PCC Rokita opublikowała prospekt emisyjny, na podstawie którego zamierza prowadzić program emisji obligacji o łącznej wartości do 200 mln zł. Pozyskane środki będą wspierały rozwój firmy, która w ramach strategii rozwoju na lata 2012-2014 planuje istotne inwestycje we wszystkich trzech kompleksach produkcyjnych spółki: Rokopoli, Chlorowym i Chemii Fosforu.