Newsy rynkowe

PCC Rokita emituje kolejną transzę

Opublikowano: 19 listopada 2012 o 08:11

Chemiczna spółka przeprowadza kolejną emisję obligacji korporacyjnych w ramach Programu Emisji Obligacji. Spółka, za pośrednictwem DM BDM, wyemituje obligacje korporacyjne serii AB o wartości 20 mln zł oraz oprocentowaniu 8,3 proc. w skali roku. Jest to oprocentowanie stałe, a odsetki wypłacane będą kwartalnie. PCC Rokita wykupi obligacje w terminie 30 miesięcy od dnia ich przydziału.
„Poprzednia emisja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych. Została uplasowana przy rekordowej redukcji zapisów na poziomie sięgającym 70 proc. Obecna emisja rozpocznie się już niedługo” – mówi Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita.

We wrześniu 2012 r. PCC Rokita przeprowadziła emisję obligacji serii AA o wartości 25 mln zł. Cały program emisji obligacji ma łączną wartość sięgającą 200 mln zł. Pozyskane w ten sposób środki będą wspierały rozwój i inwestycje spółki w ramach strategii na lata 2012-2014. Skonsolidowane przychody PCC Rokita za III kwartał 2012 roku wyniosły 258 mln zł, co oznacza wzrost o 38,4% w stosunku do III kwartału roku poprzedniego. Zysk netto wyniósł 7,9 mln zł, a więc wzrósł o 5,1 mln zł w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.