Newsy rynkowe

PCC Rokita rozpoczęła zapisy na kolejną transzę

Opublikowano: 3 grudnia 2012 o 11:42

Firma chemiczna PCC Rokita rozpoczęła kolejną publiczną ofertę sprzedaży obligacji, kierowaną również do inwestorów detalicznych. Spółka chce pozyskać 20 mln zł i wprowadzić je na Catalyst.

Emisja jest podzielona na transze instytucjonalną oraz otwartą. W obu do objęcia jest po 100.000 obligacji. Aktualnie sprzedawane 2,5 letnie obligacje posiadają stałe oprocentowanie w wysokości 8,3% w skali roku, a odsetki będą wypłacane kwartalnie. Zapisy w transzy otwartej będą przyjmowane od 3 do 14 grudnia 2012 r., a w transzy instytucjonalnej od 3 do 13 grudnia br. Przydział obligacji ma nastąpić 18 grudnia 2012 r.

Kolejna, realizowana w krótkim czasie oferta jest odpowiedzią na bardzo duże zainteresowanie inwestorów w poprzednich zapisach, którego efektem była niemal 70-procentowa redukcja zapisów, zaznacza spółka.

To kolejna emisja obligacji PCC Rokita w ramach programu o całkowitej wartości do 200 mln zł. Oferującym jest Dom Maklerski BDM.

„Pomimo trudnych warunków rynkowych wciąż rozwijamy się w dobrym tempie. Z końcem października za 20,5 mln zł przejęliśmy PCC Prodex Sp. z o.o. i tym samym wzbogaciliśmy naszą ofertę w zakresie dwukomponentowych systemów poliuretanowych, przeznaczonych do otrzymywania sztywnych i półsztywnych pianek oraz klejów. Naszą receptą na trudne warunki rynkowe jest bogata i różnorodna oferta produktów” – powiedział wiceprezes spółki Rafał Zdon.

Strategia rozwoju PCC Rokita przewiduje inwestycje we wszystkich trzech głównych kompleksach produkcyjnych: Kompleksie Rokopoli odpowiadającego za ok. 45% przychodów z działalności kontynuowanej wg produktów za 2011 r.), Kompleksie Chlorowym (odpowiedzialnym za ok. 33% przychodów) oraz w Kompleksie Chemii Fosforu (odpowiedzialnym za 9% przychodów). Pozwoli to na zwiększanie sprzedaży produktów wysokomarżowych, takich jak plastyfikatory i stabilizatory oraz na rozwój produktów nowej generacji.