Newsy rynkowe

PCC Rokita, Gant i E-Kancelaria wprowadzają kolejne serie do obrotu

Opublikowano: 15 stycznia 2013 o 11:01

Giełda dopuściła z dniem 17 stycznia do obrotu na Catalyst 200 tys. obligacji serii AB spółki chemicznej PCC Rokita o wartości 20 mln zł. Zielone światło na wprowadzenie kolejnych serii ma również Gant Development i E-Kancelaria Grupa Prawno – Finansowa.

PCC Rokita wyemitowała w grudniu 2,5-letnie obligacje o stałym oprocentowaniu w wysokości 8,3% w skali roku. Odsetki z obligacji wypłacane będą kwartalnie. Obligacje cieszyły się dużym powodzeniem a rynku. Redukcja zapisów w Transzy Otwartej osiągnęła poziom 55,25%.

Firma deweloperska Gant Development wprowadzi 50 tys. obligacji serii F transza II o wartości 5 mln zł. Z kolei spółka wierzytelnościowa E-Kancelaria Grupa Prawno – Finansowa 6,5 tys. obligacji serii M o wartości 6,5 mln zł.

Obecnie na Catalyst notowane jest siedem serii papierów dłużnych E-Kancelarii, z czego aż pięć serii będzie wykupowanych w bieżącym roku. Tymczasem Gant ma w obrocie aż 13 serii, z których aż 8 m termin wykupu w 2013. Z kolei w przypadku PCC Rokita, notowanych na rynku jest 4 serie obligacji, z których wykup jednej przypada na bieżący rok.