Newsy rynkowe

Gant wspomoże się obligacjami Sokołowskiej

Opublikowano: 9 maja 2013 o 08:11

Firma deweloperska Gant Development zapowiada, że spłaci zapadające obligacje w drugiej połowie maja dzięki wpływom z emisji obligacji spółki zależnej Sokołowska, odpowiedzialnej za realizację inwestycji mieszkaniowej w Warszawie, a także wpływów z emisji warrantów akcyjnych.

„Przesunęliśmy termin wykupu do 23 maja i uważam, że uda nam się do tego czasu zamknąć transakcje i przekazać pieniądze obligatariuszom. Jesteśmy w trakcie domykania emisji obligacji spółki celowej Sokołowska, odpowiedzialnej za realizację inwestycji mieszkaniowej w Warszawie, na rzecz Copernicusa. Powinniśmy zamknąć to do 20 maja. Spływają do nas pieniądze od inwestorów, którzy objęli wszystkie warranty, ale za wolno, aby dysponować już kwotą na spłatę obligacji. Oceniam, że w połowie maja pieniądze będą już u nas” – powiedział ISBnews prezes Ganta Krzysztof Brzeziński.

Na maj przypada wykup dwóch serii obligacji spółki. Pierwsza (GND0513) o wartości nominalnej 10 mln zł miała być wykupiona w dniu 6 maja, a druga o łącznej wartości nominalnej 1,1 mln zł (GNT0513) w dniu 27 maja.

Po gigantycznych stratach w ubiegłym roku przekraczających 400 mln zł Gant zapowiedział wprowadzenie programu restrukturyzacji i plan zrolowania obligacji o wartości „znacznie wyższej niż 100 mln zł”. Spółce udało się przekonać obligatariuszy do refinansowania serii, która zapadała pod koniec marca. Ponadto spółka otrzymała deklarację od firmy z branży TK Development o chęci nabycia części nowej emisji akcji.