Newsy rynkowe

PCC Rokita rusza z kolejną ofertą, oprocentowanie 6,8%

Opublikowano: 10 maja 2013 o 07:51

Spółka chemiczna PCC Rokita przeprowadza publiczną emisję obligacji serii AD w dniach 14 – 24 maja 2013 r. Spółka zaoferuje w sumie 250 tys. obligacji oprocentowanych 6,8% w skali roku. Minimalny zapis będzie mógł zostać złożony na jedną obligację o wartości nominalnej 100 zł. Przydział obligacji nastąpi 28 maja 2013 r.

– Nasze obligacje cieszą się dużą popularnością nie tylko ze względu na nasze dobre wyniki finansowe, czy stałe oprocentowanie. Staramy się dodatkowo ułatwić obligatariuszom inwestycję w nasze obligacje, umożliwiając korespondencyjne założenia rachunku inwestycyjnego za pośrednictwem portalu PCCInwestor.pl, co z kolei pozwala dokonać zapisu na nasze obligacje internetowo. Skorzystanie z tej drogi pozwala inwestorom skorzystać z promocji, w której jednym z udogodnień jest 3-letnie zwolnienie z opłat za rachunek – powiedział Rafał Zdon, Wiceprezes PCC Rokita.

Obligacje będą 4-letnie, a odsetki będą wypłacane kwartalnie. Seria AD, podobnie jak w przypadku poprzednich serii, ma trafić do obrotu na rynku Catalyst.

Podczas emisji Obligacji serii AD spółka oferuje preferencyjne warunki przydziału dla wszystkich inwestorów, którzy w 2011 roku nabyli w ofercie obligacje serii A w ramach pierwszej emisji, przeprowadzonej przez PCC Rokita. Obligacje serii A zostaną wykupione 14 maja 2013 r., miesiąc przed pierwotnym terminem.

– W dniu, w którym wykupione zostaną przez nas obligacje serii A, rozpoczynamy już ofertę najnowszej emisji serii AD. Inwestorzy, którzy zakupili obligacje serii A w ofercie pierwotnej, teraz mają przywilej otrzymania w serii AD analogicznej ilości obligacji do tej, która została im przydzielona w serii A. Te zapisy, w odróżnieniu od wszystkich pozostałych zapisów w tej serii, nie będą podlegały ewentualnej redukcji. – zapowiedział Rafał Zdon. W transzy instytucjonalnej PCC Rokita zaoferuje 150 tys. obligacji, natomiast w transzy otwartej 100 tys. papierów.

Emisja serii AD to ostatnia emisja obligacji PCC Rokita w ramach ogłoszonego w czerwcu 2012 r. Programu Emisji Obligacji.