Newsy rynkowe

Kruk będzie spłacał obligacje z wypracowywanej gotówki

Opublikowano: 14 maja 2013 o 07:57

Firma windykacyjna Kruk jest gotowa do spłaty swoich papierów dłużnych zapadających w tym oraz przyszłym roku z generowanego cash flow.
- Kruk ma w tym i przyszłym roku do wykupu papiery dłużne za odpowiednio 102 mln zł i 130 mln zł. Inni gracze mają w 2014 roku podobną wielkość papierów do wykupu, chociaż są znacznie mniejsi. Branża powie więc ‘sprawdzam’ – powiedział prezes firmy Piotr Krupa.

Członek zarządu ds. finansowych Rafał Janiak dodał, że Kruk nie zakłada refinansowania zobowiązań, za to spłatę zobowiązań z cash flow generowanego przez spółkę. Kruk nie chce mieć bardziej agresywnej struktury finansowej przy obecnych wskaźnikach.

Tymczasem spółka nadal uwzględnia w swoich planach nową emisję publiczną obligacji. W ocenie zarządu jest to ciekawa możliwość dywersyfikacji bazy inwestorów. – Chcemy wyemitować dłuższe nawet ponad dwuletnie papiery, a na takie póki co nie ma wielkiego popytu wśród inwestorów indywidualnych. Jest też koszt przygotowania, prospektu, ale docelowo chcemy to zrobić – wskazał członek zarządu Kruka Michal Zasępa.