Newsy rynkowe

Kolejna seria PCC Rokita wchodzi na Catalyst

Opublikowano: 15 maja 2013 o 08:33

Obligacje serii AC spółki PCC Rokita trafią dziś do obrotu na rynku Catalyst, czyli dokładnie miesiąc po ich przydziale. To czwarta na rynku seria obligacji największego w Europie Środkowo-Wschodniej producenta polioli oraz znaczącego producenta chloroalkali.

Obligacje serii AC są papierami 3-letnimi, charakteryzują się stałym oprocentowaniem 7,5% w skali roku. Kwietniowa emisja została zrealizowana z dużym sukcesem, a stopa redukcji w transzy otwartej wyniosła blisko 78%. Spółka z emisji obligacji serii AC pozyskała 25 mln zł.

- Cieszę się, że po raz kolejny udało się nam tak sprawnie wprowadzić do obrotu serię AC. Za każdym razem staramy się przeprowadzić ten proces możliwie najszybciej, żeby zapewnić jak największy komfort inwestorom. – powiedział Rafał Zdon, wiceprezes zarządu PCC Rokita.

Obligacje PCC Rokita są szczególnie atrakcyjne dla inwestorów indywidualnych, głównie ze względu na niski nominał i relatywnie wysokie oprocentowanie, ale także ze względu na prowadzoną przez spółkę politykę komunikacyjną.

Na rynku Catalyst notowane są obecnie obligacje PCC Rokita serii AA oraz serii AB. Do obrotu wprowadzona była także seria A, która dziś została przedterminowo wykupiona. Dzięki temu spółka ułatwiła swoim obligatariuszom inwestycję w kolejne emitowane obligacje – serię AD. Zapisy na te obligacje w transzy otwartej rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do piątku 24 maja br. Papiery są 4-letnie, ze stałym oprocentowaniem 6,8% w skali roku. Minimalny zapis to jedna obligacja o wartości nominalnej 100 zł.

– Obligacje serii AD, tak jak poprzednie obligacje PCC Rokita, są atrakcyjne dla inwestorów indywidualnych. Zachęcam do odwiedzenia naszego portalu PCCInwestor.pl, na którym znajdują się wszystkie informacje na temat obligacji i emisji – dodał Rafał Zdon.