Newsy rynkowe

Orlen rozpoczął dziś zapisy w drugiej transzy obligacji detalicznych

Opublikowano: 3 czerwca 2013 o 08:36

PKN Orlen rozpoczyna w dniu dzisiejszym publiczne zapisy na kolejną transzę obligacji serii B o wartości do 200 mln zł. Zapisy potrwają do 14 czerwca.

Podobnie jak w przypadku pierwszej transzy z ubiegłego tygodnia w pierwszym dniu zapisów cena emisyjna wynosi 100 zł i rośnie o 1 gr z każdym dniem trwania oferty do 14 czerwca (do 100,20 zł w ostatnim dniu zapisów). Stopa bazowa to WIBOR dla 6 miesięcznych depozytów powiększony o marżę 1,5%.

Termin przydziału ustalono na 18 czerwca 2013 r. Przewidywany dzień emisji to 28 czerwca 2013 r. Przewidywany termin podania wyników oferty do publicznej wiadomości to 19 czerwca 2013 r. Przewidywany termin dopuszczenia obligacji do obrotu wskazano na 2 lipca 2013 r.
W ubiegłym tygodniu PKN przeprowadził ofertę pierwszej transzy obligacji detalicznych serii A, przy czym zapisy zostały skrócone do zaledwie dwóch dni po tym, jak popyt zrównał się z podażą.

Bankami referencyjnymi są: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A., Bank Pekao S.A., BRE Bank S.A., Bank Zachodni WBK S.A., ING Bank Śląski S.A.

Oferta obligacji PKN Orlen odbywa się w ramach zatwierdzonego przez KNF programu publicznych emisji obligacji do łącznej kwoty 1 mld zł. Wpływy zostaną wykorzystane na realizację strategii działalności do 2017. W szczególności, środki z emisji obligacji mogą zostać wykorzystane m.in. na realizację programu inwestycyjnego ukierunkowanego na rozwój Grupy Orlen, w szczególności w segmentach wydobycia i energetyki.