Newsy rynkowe

PTI sprzedało całą oferowaną pulę

Opublikowano: 12 listopada 2013 o 10:59

Giełdowa firma inwestycyjna Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne (PTI), w ramach emisji obligacji serii C, sprzedało inwestorom obligacje na kwotę 6,7 mln zł. Była to pierwsza publiczna emisji obligacji przeprowadzona w oparciu o memorandum informacyjne oraz akcje promocyjną zatwierdzaną przez KNF.

- Od pół roku trwał swoisty zastój na rynku emisji obligacji, spowodowany nowelizacją ustawy. Zdecydowaliśmy się przełamać ten impas i przeprowadzić publiczną emisje obligacji w oparciu o memorandum informacyjne. Mając na uwadze zainteresowanie inwestorów indywidualnych, którzy również chcieliby zainwestować w nasze papiery, zdecydowaliśmy się zaoferować im obligacje w nowej formule – powiedziała prezes PTI Monika Hałupczak.

PTI w wyniku publicznej emisji obligacji serii C przydzieliło 13 359 sztuk obligacji serii C o wartości nominalnej 500 zł każda. Oferującym obligacje był DM BOŚ, a doradcą IPO Doradztwo Strategiczne.

- Już dwie serie naszych obligacji są notowane na Catalyst i to wyraźnie powyżej nominału. Pokazuje to ogromne zaufanie inwestorów do naszej spółki. Obecna seria obligacji będzie już trzecią notowaną na rynku Catalyst – dodała prezes PTI.