Newsy rynkowe

2C Partners zadebiutował na NewConnect

Opublikowano: 19 maja 2014 o 12:29

Spółka zajmująca się rewitalizacją i restrukturyzacją nieruchomości 2C Partners zadebiutowała również na rynku NewConnect. Spółka posiada już doświadczenie związane z rynkiem kapitałowym, bowiem w kwietniu 2013 r. jej obligacje zadebiutowały na rynku Catalyst. Obecnie na rynku notowane są dwie serie papierów dłużnych z terminem wykupu w 2014 i 2015 roku.

W I kw. bieżącego roku spółka wypracowała 552 tys. zł zysku netto wobec straty w analogicznym okresie ub. roku na poziomie 509 tys. zł. Przychody netto ze sprzedaży sięgnęły w minionym kwartale 3 mln zł, podczas gdy rok temu ich wartość wyniosła 750 tys. zł. Znaczące zwiększenie sprzedaży oraz wypracowanie zysku netto spółka tłumaczy skuteczną realizacją sprzedaży zrewitalizowanych i zrestrukturyzowanych nieruchomości, które dołączyły w poprzednich okresach do jej portfela.

- Istotny wpływ na wyniki finansowe miała szybsza niż zazwyczaj sprzedaż lokali mieszkalnych w dopiero co zakupionej kamienicy przy ul. Grochowskiej 282 w Warszawie – mówi Michał Owsiewski, członek zarządu 2C Partners.

Wprowadzenie akcji spółki do obrotu na rynku NewConnect jest jednym z elementów strategii rozwoju, która zakłada pozyskanie w przyszłości kapitału poprzez emisję akcji.

Pierwszy kwartał roku był także okresem kolejnych zakupów nieruchomości. W lutym Spółka dokonała nabycia dwóch działek o pow. 798 m2 oraz 336 m2 zlokalizowanych w Warszawie przy ul. Grochowskiej 282 wraz ze znajdującymi się na nich budynkami. Wartość transakcji wyniosła 4,36 mln zł, a część środków pochodziła ze sprzedaży 15 lokali o łącznej pow. blisko 600 m2 w inwestycji przy ul. Kamionkowskiej 29 w Warszawie.

- Przygotowujemy obecnie plan rewitalizacji budynku przy ul. Grochowskiej 282. W najbliższym czasie będziemy mieli gotowy projekt od architektów. Analizujemy również możliwość rozbudowy tego obiektu – dodaje Owsiewski.

Spółka 2C Partners istnieje od 2006 roku, a jej podstawowa działalność polega na restrukturyzacji i rewitalizacji nieruchomości mieszkalnych. 2C Partners operuje na rynku wtórnym nieruchomości zarówno w zakresie pozyskiwania, jak i sprzedaży posiadanych zasobów. Spółka inwestuje obecnie w nieruchomości tylko na rynku stołecznym.