Newsy rynkowe

Voxel wykupi przed terminem obligacje z rynku Catalyst

Opublikowano: 15 lipca 2014 o 12:13

Firma medyczna Voxel zaplanowała na 1 sierpnia transakcję wcześniejszego wykupu obligacji serii C spółki, które notowane są na rynku Catalyst (VOX0615). Nominalna wartość wyemitowanych w 2013 roku obligacji serii C to 5 mln zł, a ich pierwotny termin wykupu miał mieć miejsce w czerwcu przyszłego roku.

- Dynamizujemy działalność zależnej spółki Alteris, która rozszerza swoją ofertę handlową w zakresie sprzętu medycznego. Spółka ta potrzebowała w związku z tym zwiększenia poziomu kapitału obrotowego, aby móc generować wyższe zyski. Dlatego zdecydowaliśmy się na emisję obligacji, która jednocześnie zapewni wzrost biznesu Alterisu i zrefinansuje obligacje serii C – mówi Dariusz Pietras, Wiceprezes Zarządu Voxel.

Sukcesem zakończyła się właśnie emisja obligacji serii E Voxel o wartości nominalnej 10 mln zł.

- Dzięki tej emisji zapewniliśmy możliwość realizacji strategii rozwoju spółki zależnej Alteris, a jednocześnie najbliższe istotne spłaty finansowania będziemy realizować dopiero w roku 2016. Po pozytywnych tendencjach w zakresie wyników finansowych spodziewamy się znacznych nadwyżek gotówkowych w kolejnych latach – mówi Grzegorz Maślanka, Członek Zarządu ds. Finansowych w Voxel.

Spółka wyemitowała dwuletnie, zabezpieczone obligacje z oprocentowaniem WIBOR 6-mies. powiększony 4,5% pkt. proc. Obligacje powinny trafić do obrotu na rynku Catalyst w sierpniu.

Voxel konsekwentnie realizuje strategię rozwoju, w ramach której obecnie stara się o kontrakty NFZ dla 3 nowych pracowni PET-TK oraz o zwiększenie wartości kontraktów dla pozostałych placówek. Spółka dynamicznie rozwija również komercyjną sprzedaż radiofarmaceutyków – w 2014 roku skuteczność w wygrywaniu przetargów w tym zakresie wynosi 100%, a łącznie Voxel pozyskał zamówienia o wartości 8 mln zł przy rentowności brutto na sprzedaży sięgającej nawet 90%.

Grupa Voxel ma za sobą najlepszy w historii pierwszy kwartał. W okresie styczeń-marzec 2014 roku zanotowała 21,4 mln zł przychodów (+11% rok do roku). Zysk brutto na sprzedaży wzrósł o 24% w ujęciu rok do roku, do 7,2 mln zł. Zbliżony w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego był zysk operacyjny (2,5 mln zł) oraz zysk brutto (1,4 mln zł).