Newsy rynkowe

Biomax pozyskał ponad 2 mln zł na przejęcie i rozwój

Opublikowano: 15 lipca 2014 o 12:14

Spółka biotechnologiczna, producent innowacyjnych dermokosmetyków Biomax zakończyła publiczną emisję obligacji korporacyjnych i uplasował walory o wartości ponad 2 mln zł. Pierwotna maksymalna wartość oferty sięgała 4 mln zł.

Zapisy na 2,5 roczne, zabezpieczone obligacje serii A potrwały od 12 czerwca do 9 lipca. 11 lipca zarząd spółki Biomax dokonał przydziału 2 088 obligacji o nominalnej wartości 1 000 zł. Spółka ma w planach wprowadzenie walorów na rynek obrotu Catalyst.

- Kapitał pozyskany w drodze emisji obligacji zamierzamy wykorzystać na objęcie pakietu kontrolnego poznańskiej spółki Premedicare, która funkcjonuje w perspektywicznej branży badań prenatalnych. Przejęcie to pozwoli na zdywersyfikowanie zakresu działalności grupy. Część środków przeznaczymy na zwiększenie kapitału obrotowego spółki – mówi Wojciech Samp, prezes Biomax.

Inwestorzy, którzy zdecydowali się na zakup obligacji, zyskają 9,5% w skali roku (oprocentowanie stałe), a odsetki wypłacane będą co 3 miesiące.

Na początku lipca zarząd spółki zdecydował o przeprowadzeniu emisji nowych akcji. Skierowana będzie do podmiotów, które spółka Biomax zamierza przejąć, płacąc za ich udziały w części gotówką, a w części akcjami. Akcje te objęte będą umową typu lock-up na okres nie krótszy niż 18 miesięcy od momentu objęcia przez nowych akcjonariuszy. Cena emisyjna zostanie określona przez Spółkę i nie będzie niższa niż średnia cena akcji z ostatnich 12 miesięcy.

Biomax rozwija się w branży technologii biochemicznych. Zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych technologii oraz produkcją dermokosmetyków aptecznych nowej generacji. Niedawno wprowadził na rynek pierwszą linię hipoalergicznych dermokosmetyków dostępnych pod nazwą handlową Emolliere.