Newsy rynkowe

Polimex rusza z emisjami obligacji

Opublikowano: 15 września 2014 o 07:57

Polimex-Mostostal wyemituje obligacje o wartości 140 mln zł, które obejmą inwestorzy finansowi, w tym Agencja Rozwoju Przemysłu.

- To dla nas bardzo ważny dzień. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na zakup naszych obligacji pozytywnie oceniają strategię spółki, a także są przekonani, że wartość akcji Polimex-Mostostal będzie rosła – mówi Maciej Stańczuk, p.o. prezesa Polimex-Mostostal.

W ramach emisji 81,5 mln zł to wartość obligacji zamiennych na akcje, a 58,5 mln zł to wartość obligacji zwykłych. ARP obejmie wszystkie obligacje zwykłe oraz obligacje zamienne na akcje o wartości 73 mln zł. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na dokapitalizowanie spółek segmentowych oraz Polimeksu. Zgodnie z ustaleniami z wierzycielami prowadzona jest restrukturyzacja organizacyjna Grupy, w wyniku której powstanie struktura holdingowa. Głównymi kompetencjami holdingu będzie wyspecjalizowana działalność inżynieryjno-projektowa w energetyce i petrochemii oraz działalność serwisowa.

Emisja nowych obligacji powiązana jest z konwersją zobowiązań Polimeksu wobec wierzycieli finansowych na akcje nowej emisji. Kwota konwersji nie będzie niższa niż 470 mln zł. Będzie to jedna z największych restrukturyzacji finansowych w Polsce.