Newsy rynkowe

Robinson liczy na do 4 mln zł z emisji publicznej

Opublikowano: 15 września 2014 o 07:58

Notowana na NewConnect spółka zajmująca się dystrybucją sprzętu wędkarskiego i sportowego Robinson Europe rozpoczyna publiczną emisję 4 tys. trzyletnich obligacji serii A o wartości do 4 mln zł. Zapisy potrwają do końca września.

Oprocentowanie obligacji zostało ustalone na poziomie WIBOR 3-mies. powiększony o 700 pkt. baz. w skali roku, a odsetki wypłacane będą kwartalnie. Obligacje będą zabezpieczone na znaku towarowym „Robinson” oraz akcjach spółki zależnej Outdoorzy.pl S.A. Papiery mają zostać wprowadzone do obrotu na Catalyst.

Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na dalszy rozwój linii biznesowych. Kwota ok. 2,5 mln zł wydatkowana zostanie w segmencie wędkarstwa m.in. na zatowarowanie magazynu na następny sezon oraz wprowadzenie nowych linii produktów wędkarskich. Ok. 1 mln zł spółka przeznaczy na doskonalenie segmentu sportowego.

Strategia uwzględnia również rozwijanie własnej sieci sklepów typu ‘shop in shop’. Do końca 2014 r. planowane jest otworzenie wraz z zatowarowaniem około 7-10 sklepów, na które emitent chce przeznaczyć ok. 0,5 mln zł.