Newsy rynkowe

PCC Rokita zakończył ofertę kaskadową

Opublikowano: 15 września 2014 o 08:01

Firma chemiczna PCC Rokita zakończyła czwartą i zarazem ostatnią transzę pierwszej kaskadowej publicznej oferty obligacji serii BA, sprzedawanych przez Dom Maklerski BDM.

W ramach oferty kaskadowej w ostatniej transzy sprzedanych zostało 50 tys. pięcioletnich obligacji spółki wyemitowanych w kwietniu tego roku. W sumie wartość obligacji we wszystkich czterech transzach wyniosła 17 mln zł. Wszystkie obligacje nabywane przez inwestorów w poszczególnych transzach oferty kaskadowej były już wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst. Wysokość oprocentowania obligacji serii BA to 5,5% w skali roku.

Popyt na obligacje wśród inwestorów PCC Rokita określił jako duży. Dowodem na to mają być wcześniejsze terminy zakończenia zapisów we wszystkich czterech transzach. Ostatnia miała trwać do 30 września, jednak w związku z dużym zainteresowaniem zakończona została już na początku września. Dzięki udogodnieniu, jakie tworzy formuła kaskadowa, obligacje ostatniej transzy były dostępne dla inwestorów przez prawie miesiąc.

Obligacje PCC Rokita są pierwszymi w Polsce obligacjami oferowanymi w formule kaskadowej. Jest to model wygodny przede wszystkim dla inwestorów z uwagi na krótkie terminy związane z wprowadzaniem ich do obrotu na rynku obligacji i z dłuższą oraz bardziej regularną ich dostępnością. Model został wprowadzony do Polskiego prawa w 2013 roku.