Newsy rynkowe

Emmerson pozyskuje 1 mln zł na nabycie obligacji spółki z grupy

Opublikowano: 25 września 2014 o 07:43

Grupa Emmerson przydzieliła 1081 obligacji serii B o łącznej wartości nominalnej 1,08 mln zł z całej puli 1,5 tys. oferowanych papierów dłużnych. Celem emisji było pozyskanie środków z przeznaczeniem głównie na nabycie obligacji serii A spółki Emmerson Wierzytelności Hipoteczne oraz na zwiększenie kapitału obrotowego.

Papiery objęło 15 osób. Nie podano więcej szczegółów dotyczących parametrów emisji. W ostatnich dniach pojawiła się za to informacja, że Emmerson Wierzytelności Hipoteczne ma być przejęta przez firmę medyczną Milestone Ophthalmic. Firma ta planuje przeprowadzić transakcję odwrotnego przejęcia („reverse merger”) i w ten sposób stać się spółką notowaną na rynku NewConnect. Plany obejmują także zmiany nazwy spółki na Advanced Ocular Sciences. Niewykluczone więc, że nabycie obligacji Emmerson Wierzytelności Hipoteczne może być elementem czyszczenia bilansu tej spółki przed zapowiedzianą operacją.

Na Catalyst notowane są papiery dłużne serii A Grupy Emmerson o wartości 0,9 mln zł z terminem wykupu w lipcu 2015 roku.