Newsy rynkowe

PCC Rokita rozpoczął kolejną publiczną emisję obligacji

Opublikowano: 2 października 2014 o 07:39

Do 10 października potrwają zapisy na pięcioletnie obligacje serii BB PCC Rokita o wartości 25 mln zł oferowane przez Dom Maklerski BDM. To już druga emisja w ramach II Programu Emisji Obligacji prowadzonego przez spółkę na bazie prospektu emisyjnego zatwierdzonego w styczniu przez KNF.

Obligacje serii BB są oprocentowane na poziomie 5,5% w skali roku z kwartalnym kuponem. Wartość nominalna obligacji to 100 zł, a minimalny zapis – jedna obligacja. Przydział obligacji będzie miał miejsce 15 października, a następnie obligacje zostaną wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst.

- Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić naszym inwestorom stały dostęp do sprawdzonych inwestycji. Przy okazji tej emisji chcemy docenić także tych, którzy są z nami już od dawna. Dla inwestorów, którzy w 2012 r. w ramach oferty publicznej zapisali się na obligacje serii AA, przygotowaliśmy specjalne, preferencyjne warunki na emitowane obecnie obligacje serii BB – mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita.

Preferencja obejmie pierwszeństwo w przydziale papierów w ilości, w jakiej inwestorowi zostały przydzielone obligacje serii AA. Wykup obligacji serii AA, zgodnie z warunkami emisji, nastąpi w piątek, 3 października 2014 r.