Newsy rynkowe

Zapisy na obligacje Best przekroczyły oferowaną pulę

Opublikowano: 20 października 2014 o 08:28

Zapisy w ofercie obligacji serii K2 firmy wierzytelnościowej Best przekroczyły oferowaną pulę 500 tys. sztuk na dzień przed terminem zakończenia subskrypcji 17 października. Wartość emisji wyniosła 50 mln zł. W poniedziałek spółka opublikuje ostateczne wyniki oferty.

Zgodnie z ostatecznymi warunkami emisji, 16 października to tzw. dzień przekroczenia zapisów. Inwestorom, którzy złożyli zapisy przed tym dniem, a więc od 1 do 15 października włącznie, przydzielone zostaną obligacje zgodnie ze złożonymi przez nich zapisami (alokacja 100%). Zapisy złożone 16 i 17 października zostaną proporcjonalnie zredukowane.

- Cieszymy się, że podobnie jak w przypadku kwietniowej emisji, także tym razem publiczna oferta obligacji Best spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych, a popyt przekroczył podaż papierów. Ze wstępnych informacji wynika, że liczba złożonych zapisów na obligacje serii K2 może przekroczyć liczbę zapisów na obligacje serii K1, na które zapisało się 988 inwestorów – powiedział prezes Best Krzysztof Borusowski.

Obligacje serii K2 są papierami 4-letnimi, oprocentowanymi według stałej stopy 6% w skali roku. Odsetki będą wypłacane inwestorom co 3 miesiące. Spółka planuje wprowadzenie obligacji do obrotu na Catalyst.

Była to druga oferta obligacji przeprowadzona w ramach publicznego programu o łącznej wartości do 300 mln zł. W pierwszej ofercie spółka sprzedała obligacje serii K1 o wartości 45 mln zł.