Newsy rynkowe

Kleba Invest wprowadza kolejne serie obligacji na Catalyst i sukcesem kończy emisję serii K

Opublikowano: 27 października 2014 o 12:38

Spółka Kleba Invest, specjalizująca się w budowie i komercjalizacji nowoczesnych obiektów handlowych, otrzymała w piątek zgodę Zarządu GPW na wprowadzenie do alternatywnego systemu obrotu na Catalyst obligacji serii D, F i G. Łączna wartość trzech wprowadzonych serii to 8 230 000 zł. Wartość nominalna każdej z obligacji to 100 zł.

Dodatkowo, jak podano w dzisiejszym komunikacie, 10 października spółka dokonała przydziału 1 713 sztuk obligacji serii K, o wartości nominalnej 1 000 zł każda. Emisja została przeprowadzona w trybie oferty prywatnej.

Aktualnie, Kleba Invest koncentruje się na realizacji parków handlowych zlokalizowanych w mniejszych ośrodkach miejskich. Są to obiekty o powierzchni 2-5tys. m2 powstające głównie w małych i średnich miastach pod nazwą PrimaPark. Drugim obszarem działalności jest budowa i komercjalizacja nieruchomości dla uznanych operatorów sieci spożywczych takich jak Biedronka, POLOmarket i dyskonty CzerwonaTorebka.

Kluczowymi projektami w realizacji są obecnie Parki Handlowe „Prima” w Markach, Chwaszczynie, Miastku i Pruszczu Gdańskim.