Newsy rynkowe

KB Kopahaus planuje spłatę przeterminowanych zobowiązań z obligacji do 31 grudnia 2014 roku

Opublikowano: 29 października 2014 o 12:36

Korporacja Budowlana Kopahaus S.A. po raz drugi już przekłada termin wykupu obligacji i spłaty należnych od nich odsetek. Zgodnie z warunkami emisji, termin wykupu ustalony był na 13 sierpnia br. Wartość niespłaconej emisji to  5,5 mln zł, obligacje zabezpieczone są na hipotece do kwoty 8,5 mln. Oprocentowanie obligacji do dnia wypłaty zostało określone na poziomie 8,19 %.

Jak tłumaczy spółka, problemy ze spłatą spowodowane są przedłużającymi się formalnościami dotyczącymi pozyskania środków od funduszy, z którymi prowadzi rozmowy. Planują one dofinansować spółkę w formie m.in. kapitału dłużnego.

W ocenie zarządu, działania te powinny zakończyć się najpóźniej do końca roku.

Dodatkowo, mając na celu jak najszybsze wywiązanie się z zobowiązań, spółka rozpoczęła proces zbycia części swojego majątku, tj. hotelu City Park Barlinek, wybudowanego za kwotę 3,64 mln zł oraz lokali mieszkalnych w Strzelcach Krajeńskich.

KB Kopahaus  specjalizuje się w  budowie gotowych domów prefabrykowanych, a także w produkcji komponentów do budowy domów jednorodzinnych i obiektów użyteczności publicznej wykonywanych technologią szkieletową.

Jak podano w komunikatach, spółka pracuje aktualnie nad pozyskaniem kontrahentów na rynku niemieckim i holenderskim, a jej sytuacja pod względem operacyjnymi i finansowym jest stabilna.