Newsy rynkowe

Obligacje Kerdos Group (dawniej Hygienika) już w obrocie

Opublikowano: 25 listopada 2014 o 12:48

Od dziś w ASO na Catalyst notowane są 3 nowe serie emitenta (F, G, H), których łączna wartość wynosi 7,95 mln zł. Oprocentowanie każdej z nich to 8% w skali roku, wartość nominalna to 100 zł a termin wykupu to odpowiednio marzec, kwiecień i maj 2016 roku.

Obligacje są zabezpieczone zastawami rejestrowymi na prawach do znaku towarowego poszczególnych marek.

Niedawno sąd zarejestrował nową nazwę i siedzibę dla producenta środków higieny osobistej, z Hygieniki – powstała Kerdos Group,  z Lublińca przeniesiono siedzibę do Warszawy.

Poinformowano także, że planowana jest sprzedaż części działalności w obszarze produkcji  i dystrybucji – w szczególności pieluch.  Zostanie ona najpierw przeniesiona do spółki zależnej Mr. House Europe. O ile transakcja dojdzie do skutku – nowego właściciela poznamy do 15 grudnia.

- To kolejne ważne zmiany, potwierdzające i podkreślające nowy rozdział w historii spółki. Wkrótce powinniśmy sfinalizować sprzedaż zakładu produkcyjnego w Lublińcu, a jednocześnie intensyfikujemy rozwój sieci drogerii Dayli oraz sieci Drogerii w Luksemburgu – mówi Kamil Kliniewski, Prezes Zarządu Kerdos Group.

To właśnie na otwarcie nowych sklepów Dayli przeznaczone mają być środki z nowej emisji obligacji, o której informował Kamil Kliniewski na konferencji prasowej. W nadchodzącym roku spółka planuje otworzyć 50 nowych sklepów sieci Dayli i 20 franczyzowych. Aby zrealizować ten cel, potrzebne są nakłady w wysokości ok. 25 mln zł. Dayli korzysta już z 5-milionowego długu pozyskanego w drodze wrześniowej emisji obligacji.

3 kwartał zakończył się dla Kerdos Group z wynikiem 1,9 mln zysku netto i 54,7 mln przychodów.