Newsy rynkowe

Ghelamco Invest wystartowało z kolejną emisją publiczną – po raz pierwszy wychodzi z ofertą do inwestorów indywidualnych

Opublikowano: 26 listopada 2014 o 10:18

Dziś ruszyły zapisy na 4,5-letnie obligacje jednego z największych polskich deweloperów Ghelamco Invest. Jest to pierwsza transza w ramach II Programu Publicznych Emisji, w którym docelowo, w ciągu roku spółka zamierza pozyskać 250 mln zł.

- Ze względu na dynamiczny rozwój Grupy Ghelamco w Polsce i kolejne planowane inwestycje, zależy nam na uzyskaniu dostępu do szerszego finansowania (…) Dzięki 250 mln zł z emisji skierowanych do inwestorów indywidualnych będziemy mogli rozwijać portfel inwestycyjny Grupy Ghelamco na terenie Polski – mówi Jarosław Jukiel, Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu Ghelamco Invest.

Oferta obligacji serii PPA obejmie 500 tys. sztuk obligacji o wartości nominalnej 100 zł każda. Odsetki będą wypłacane półrocznie, oprocentowanie to stopa Wibor6M powiększona o marże w wysokości 3,5% – co na chwilę obecną 5,55% w skali roku. Papiery są zabezpieczone poręczeniem udzielonym przez spółkę Granbero Holdings Ltd, która konsoliduje wszystkie spółki projektowe Ghelamco Invest w Polsce.

Zapisy potrwają do 9 grudnia, spółka planuje, aby jeszcze w tym roku papiery trafiły do obrotu na Catalyst – gdzie obecnie notowanych  jest 13 serii emitenta o łącznej wartości prawie 0,5 mld zł (większość w portfelu instytucji) plus 1 seria o wartości 6,32 mln euro.

Pozyskane z emisji środki zostaną wykorzystane na realizacje projektów spółki .

– W naszych budynkach dostarczyliśmy 500 000 m2 powierzchni, a wartość projektów sprzedanych w Polsce osiągnęła przeszło 5 miliardów złotych. Nasze projekty cieszą się zaufaniem największych polskich i międzynarodowych firm, które od lat wybierają nasze budynki na swoje siedziby. Projekty takie jak Senator czy T-Mobile Office Park na stałe wpisały się już w biznesowy krajobraz stolicy, a powstający właśnie na warszawskiej Woli kompleks Warsaw Spire to unikalna, pierwsza w Polsce inwestycja harmonijnie łącząca funkcje publiczne i biznesowe. Nasza strategia opiera się na przygotowywaniu projektów, które nie tylko dostarczają nowoczesne przestrzenie biurowe, ale stają się również elementem tkanki miejskiej, rewitalizując lub tworząc przestrzenie publiczne – mówi Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju Ghelamco Poland.