Newsy rynkowe

4fun Media przedłuża zapisy o 2 tygodnie

Opublikowano: 5 grudnia 2014 o 16:02

Spółka działająca na rynku telewizyjnym postanowiła wydłużyć termin zapisów trwających już od 17 listopada – aż do 19 grudnia.

Pierwotny termin zakończenia emisji ustalony był na 5go grudnia, więc decyzja zarządu świadczyć może o małym zainteresowaniu inwestorów obligacjami spółki. Kwota 6 milionów jaką planuje pozyskać nie wydaje się (jak na emisje publiczną) nieosiągalna – został natomiast ustanowiony minimalny dojścia emisji do skutku – w wysokości 3 mln zł, a także minimalna kwota inwestycji – 50 tys. zł.

Emitent oferuje 3-letnie papiery oprocentowane 8% w skali roku, oraz wprowadzenie ich na ASO Catalyst. Zabezpieczeniem jest zastaw na udziałach w spółce zależnej Program Sp. z o.o.

Na dzień 30 września 4fun Media posiadała 35,5 mln kapitałów własnych przy zobowiązaniach w wysokości 7,5 mln zł. Przychody za 3 ostatnie kwartały wyniosły 17 mln zł, a zysk netto 2,1 mln. Są to gorsze wyniki niż w tym samym okresie rok temu, gdzie przychody wyniosły 23 mln, a zysk 4,4 mln. Spółka tłumaczy je zauważalnym co roku spadkiem oglądalności w okresie letnim.