Newsy rynkowe

Zapisy na Ghelamco i Fundusz Hipoteczny Dom przedłużone do 15 grudnia

Opublikowano: 10 grudnia 2014 o 09:21

Po raz kolejny zarządzający dają inwestorom więcej czasu do zapisu na obligacje oferowane w trybie oferty publicznej. Zdecydował się na to zarówno Fundusz Hipoteczny Dom jak i Ghelamco Invest, wydłużając terminy zapisów o tydzień – do 15 grudnia (pierwotnie były ustalone odpowiednio na 8 i 9 grudnia).

Przyczyną takich decyzji jest prawdopodobnie niesatysfakcjonujący poziom zebranych kwot. Inwestorzy mają obecnie na rynku kilka emisji do wyboru, dodatkowo okres przedświąteczny może nieco zmniejszyć ich zainteresowanie zakupem obligacji.

Obligacje dewelopera Ghelamco Invest będą oprocentowane w oparciu o stawkę bazową WIBOR6M + 3,5 % marży, zostaną wykupione 16 czerwca 2019 roku. Przy okazji zmiany terminów ustalono także wyższą prowizję dla oferującego,  która w przypadku zebrania 50 mln zł, wyniesie 1,37 mln zł. Emisja tak, czy inaczej dojdzie do skutku, gdyż nie ustalono progu minimalnego.

Z kolei Fundusz Hipoteczny Dom musi uzbierać przynajmniej 3 miliony zł, by emisja zakończyła się powodzeniem. Maksymalnie do pozyskania jest 10 mln. Oprocentowanie będzie wynosiło 8,5 % w skali roku. Wykup nastąpi po 3 latach.

W zeszłym tygodniu decyzję o wydłużeniu zapisów podjęła także spółka 4fun Media, potrwają one jeszcze do 19 grudnia.