Newsy rynkowe

Grupa Jaguar pozyskała 2,7 mln zł na rewitalizację nieruchomości

Opublikowano: 29 grudnia 2014 o 11:26

Gdyńska Grupa Jaguar inwestująca w nieruchomości przydzieliła 2 letnie obligacje serii C na kwotę 2,69 mln zł. Oferta obejmowała papiery do kwoty 4,8 mln zł.

Zapisy zostały złożone przez 23 inwestorów, każdy z  nich otrzyma 10-procentowy kupon płatny kwartalnie, aż do momentu wykupu, który przypada na 31 grudnia 2016 roku. Dodatkowo ustalono dwie daty wcześniejszej spłaty części wpłaconego przez nich kapitału – 31 grudnia 2015 roku wykupione zostanie 20% wyemitowanych obligacji, a 30 czerwca 2016 roku – kolejne 30%.

Emitent zamierza ubiegać się o wprowadzenie obligacji na Catalyst. Dotychczas wyemitował dwie inne serie na łączną kwotę ok. 2 mln zł, które powinny być wykupione w lutym i marcu 2015 roku.

Grupa Jaguar realizuje swoją działalność biznesową w trzech liniach – inwestycji w nieruchomości gruntowe, sprzedaży całorocznych domów rekreacyjnych w atrakcyjnych lokalizacjach nad kaszubskimi jeziorami oraz w linii projektów rewitalizacyjnych. To głównie tą ostatnią działalność mają wesprzeć środki z emisji.

Projekty rewitalizacyjne obejmują zakup i rewitalizację kamienic w prestiżowych lokalizacjach. Najważniejszym z nich jest obecnie projekt Gdynia-Kamienna Góra, który obejmie prawie 700 m2 powierzchni. Aktualnie w tej luksusowej dzielnicy za metr kwadratowy apartamentu trzeba zapłacić średnio 12 tys. zł.