Newsy rynkowe

VIG przekłada termin wykupu obligacji

Opublikowano: 30 stycznia 2015 o 09:42

Zarząd Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego „VIG”, poinformował w komunikacie o opóźnieniu w wykupie i wypłacie odsetek od obligacji serii A. Spłata 2,3 mln łącznej wartości nominalnej plus ok. 70 tys. za odsetki powinna nastąpić dziś, jednak z powodu przesunięcia terminu pozyskania finansowania, zobowiązania maja zostać uregulowane do 31 marca 2015 roku.

Środki mają wpłynąć ze sprzedaży nieruchomości w Myszkowie, stanowiącej zabezpieczenie obligacji. Początkowo termin transakcji ustalony był na 30 listopada 2014 roku, dziś wiadomo, że kupujący powinien wywiązać się z umowy nie później niż 16 marca 2015 roku. Wartość nieruchomości która stanowić ma inwestycję w zakresie budowy sortowni odpadów komunalnych, jest zbliżona do łącznej wartości obligacji serii A.

W liście do obligatariuszy czytamy, iż „powstała sytuacja jest niezamierzona i niezawiniona przez Spółkę i nie ma wpływu na bieżącą działalność”. Spółka zamierza zorganizować spotkanie, na które zaprosi wszystkich obligatariuszy.

PPUH Vig działa już nieprzerwalnie od 23 lat. Zajmuje się odzyskiem i zagospodarowaniem odpadów niebezpiecznych, likwidacją zagrożeń w środowisku, oraz dostarczaniem paliw dla branży energetycznej.